Autor Téma: Tatranská električka Tatra ČKD EMU 89.0  (Prečítané 3703 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Tatranská električka Tatra ČKD EMU 89.0
« : 07. Február 2017, 18:21:35 »
Tak po dlhej dobe zas nejaký väčší MOC odo mňa. Jedná sa o historický vlak Tatranskej Elektrickej Železnice (TEŽ). Katastrofálny vozňový park, nepostačujúce prepravné kapacity a blížiace sa Majstrovstvá sveta v lyžovaní boli hlavnými dôvodmi na modernizáciu tatranského dopravného systému. Projekt jednokoľajnej nadzemnej železnice Alweg z Popradu na Štrbské Pleso, na ktorý sa uskutočnila aj národná zbierka, sa realizácie nedočkal. Nakoniec padlo rozhodnutie na modernizáciu existujúcej trate TEŽ a skonštruovanie úplne nových veľkokapacitných elektrických motorových jednotiek radu EMU 89.0 pre Tatranskú Elektrickú Železnicu, ktorých prototyp EMU 89.0001 uzrel svetlo sveta v Tatre Smíchov v roku 1962. Po testoch na sieti TEŽ a následných konštrukčných vylepšeniach bola v rokoch 1968 - 1970 dodaná séria 17 jednotiek EMU 89.0, ktoré na tri desaťročia úplne ovládli tatranské koľaje.
Model je po nasadení 9V podvozkov pripravený aj na jazdu po LEGO koľajisku.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 994
Re: Tatranská električka Tatra ČKD EMU 89.0
« Odpoveď #1 : 07. Február 2017, 19:01:11 »
Naozaj pekny MOC, mozno by stalo za to spraviť aj alternatívu v zimnej verzii...  (y)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Tatranská električka Tatra ČKD EMU 89.0
« Odpoveď #2 : 07. Február 2017, 19:20:15 »
velmi pekne  (y)  ;) velmi dobre to ukaze ak je model vsadeny do lego prostredia, ucelene kompaktne dielo, profesionalne to posobi vystavene. Elektricka cool ako ostatne tvoje vozidla hromadnej dopravy a paradny je aj defik dole  ;) .

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Tatranská električka Tatra ČKD EMU 89.0
« Odpoveď #3 : 07. Február 2017, 19:44:22 »
Veľmi pekná práca vrátane diorámy! Bola to asi najkrajšia električka čo bola v tatrách v porovnaní s predchádzajúcim EMU 49 a súčasným Stadlerom. Fanúšikom tejto električky odporúčam knihu "Elektrické jednotky EMU 89.0" od Vladislava Boreka

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 398
Re: Tatranská električka Tatra ČKD EMU 89.0
« Odpoveď #4 : 07. Február 2017, 20:42:37 »
je prekrásna  (y)

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 347
Re: Tatranská električka Tatra ČKD EMU 89.0
« Odpoveď #5 : 08. Február 2017, 07:03:04 »
Niet čo dodať  (y). Prekvapuje ma, ako dobre vyzerá ten svah z klasických brickov ( bez použitia slopes).

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Tatranská električka Tatra ČKD EMU 89.0
« Odpoveď #6 : 08. Február 2017, 11:34:52 »
Dobre spravená scénka! Výsek krajiny klasickým jednoduchým štýlom, pekne to vyzerá. Do vytríny na výstavy jak vyšité!  (y)

Električku máš zmáknutú ako vždy, tam neni o čom...  (y)

Defendera som chválil už v inej téme, takže tiež neni o čom...  (y)

PS: ešte by som si tam vedel predstaviť k tomu Defenderu aj tú "side-by-side" štvorkolku Polaris  8)...takými tiež zasahuje horská služba. To by ale muselo byt viac miesta, predĺžiť alebo čo, a nejakú scénku v neprístupnejšom teréne vymyslieť...padnutý objekt...UFO napríklad  ;D
« Posledná zmena: 08. Február 2017, 11:37:54 od Paliason »

Odhlásený MMX

  • Príspevkov: 109
    • Moje sety.
Re: Tatranská električka Tatra ČKD EMU 89.0
« Odpoveď #7 : 08. Február 2017, 16:54:03 »
Perfektne niet co dodat  (y) ;)

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Tatranská električka Tatra ČKD EMU 89.0
« Odpoveď #8 : 08. Február 2017, 20:02:19 »
 (y) (y) Wau tak toto uz ano!! To by som aj ja zvladol taku dioramu,ale nehovorim o tej elektricke. Vsetko je tvoje alebo?? To auto zachranarske je tvoje alebo Praetorove?

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Tatranská električka Tatra ČKD EMU 89.0
« Odpoveď #9 : 09. Február 2017, 10:50:35 »
Tak elektricka aj so samotnou tratou a vedenim sa ti podarila bombovo... vidiet ze si vlackar.... ale nemozem si pomoct, ten teren mi dako nesedi, prepac, chyba mi tam akosi viac farieb, posobi to farebne prilis jednoliato, az umelo... len moj nazor, nechcem urazit...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 457
Re: Tatranská električka Tatra ČKD EMU 89.0
« Odpoveď #10 : 09. Február 2017, 10:58:23 »
 (y) (y) (y) pekne dielo,presne sa hodi na vystavu do PP  :D
« Posledná zmena: 09. Február 2017, 11:02:13 od Jammo »

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1501
Re: Tatranská električka Tatra ČKD EMU 89.0
« Odpoveď #11 : 12. Február 2017, 08:53:03 »
Pekné dielo  (y)  Je to v štýle ako robí LEGO katalógy . Prepracované vozidlá ,zasadené do jednoduchého terénu a oživené figúrkami  ;) Povedal bych ,zas nový štýl na výstave ,čo je plus pre výstavu.  Spočiatku som sa obával ,vo fáze stavanie že  temer jednofarebný terén bude len šedá masa ,no na fotke svetlo a tiene robí svoje a skala nieje len šedá masa   (y)  Na živo v určitom uhle keď tiene nebadať mi trochu splývala farba strechy električky a terénu , no to je len subjektívny vnem  ;) Nápad na vylepšenie , trochu mi chýba náznak násypu pod koľajami stačilo by len na hrúbku pejtov okolo koľají sem tam i zelený ,samozrejme . Možno zopár bielych plejtov na tie najvyššie vrcholky  ;)  Tie tri tmavé vrcholky to majú byť štíty konkrétne(najznámejšie) či náznak  slovenského znaku ? Ak bys dal na ten stredný kríž by to mohlo dokonca odkazovať aj  na film "Medená veža "  :D

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Tatranská električka Tatra ČKD EMU 89.0
« Odpoveď #12 : 12. Február 2017, 09:01:33 »
Súhlas s Buďom, kedysi sa robilo len niekoľko farieb a keď si pozriem staré katalógy aké sú tam vyskladané pozadia z toho je to nádhera. V jednoduchosti je krása.